اردیبهشت

فقط حالاست که آدم بی بهانه دلش عاشقی میخواهد ،

که آسمان و آفتاب هم شوخ میشوند و سر به سرت میگذارند ،

هوا جوری خوب است که دلت میخواهد تا آن سر دنیا پیاده بروی ،

شبها عطر بهار نارنجش آدم مریض را سالم میکند

و عصرها یاسها توی باد عاشقی بی ملاحظه ای راه می اندازند !

اردیبهشت ،

بهاری‌ ترین ماه بهار است

عمیق تر نفس بکشید

و به آسمان بیشتر نگاه کنید

و عاشقی کنید ،

عاشقی کنید ،

عاشقی کنید ...

اردیبهشت ، فصل عاشقی ست !

 

محمد یغمائی 

 

++ میچسبد در این بهار کنارِ این شکوفه ها کنارِ باران های بی قرار و ناگهانی یک فنجان چای "بهار نارنج" که کنارش آدمی از جنس عطرِ اردیبهشت نشسته باشد... ^_^

 

++ اصلا من نخواستنی ترین ادم روی زمین گوشی رابردار چند کلمه حرف دارم نگویم روی قلبم میماند ، اگر تصمیمت نبودم تا پیری ات فراموش نکن تو هیچ چیز برای خواستن نداشتی فقط تنها ادمی بودی که حوصله ات را داشتم.. (هانیه راستبین)

 

++ عشق .. از آنِ مردانِ شجاع است برای ترسو ها مادرانشان زن میگیرند .. ! (نزار قبانی)

 

++ چه خوب که میان اینهمه دلتنگی و دل آشوبی تو هستی که هنوز خوب می خندی ! (مهین رضوانی فرد)

 

++ بغلم کن که جهان کوچک و غمگین نشـود ... (حامد ابراهیم پور)

 

++ ز روی پنجره‌یِ من خیال او پَر زد ..! و شب ادامه گرفت و من ادامه گرفتم... (یدالله‌ رویایی)

 

++ رفتن خداحافظی و جاروجنجال نمی خواهد ، کسانی که رفتنشان را فریاد می زنند و هنوز دو روز نشده بر می گردند فقط کمبود توجه دارند !!! آدمی که رفتن را بلد باشد برگشتن را بلد نیست .. 

 

من نوشت : از وقتی بطور اتوماسیونی فیش حقوقی می گیریم تقریبا اکثر همکارای نزدیک میان که من براشون فیش بگیرم و این وسط ناخواسته اکثر شماره پرسنلی ها ، کد ملی ها و اطلاعات همکارا رو حفظ شدم اصلا دلم نمی خواد حفظ کنم ولی نا خوداآگاه همه اش تو ذهنم می مونه .. از اون طرف هم کد ملی همه افراد خانواده و تقریبا شماره تلفن های اکثر نزدیکان رو حفظ هستم ، هر عددی که پیش روم بزارید ناخواسته مغزم از تکنیک های به خاطرسپاری حافظه استفاده می کنه و در عرض چند ثانیه همه رو حفظ میشم ، این باعث شده بعضی از همکارا خیلی خاص بهم نگاه می کنند و بعضی ها هم حسم میگه که احساس خطر کردند چون هر لحظه که دلم بخواد می تونم اطلاعات شخصیشون رو داشته باشم ولی خوب من نه اهلش هستم و نه اصلا فرصت اینو دارم که مثلا وسط اینهمه کار و درگیری برم ببینم فلانی چقدر حقوق گرفته یا مثلا کارهای مشابه این ، فیش حقوقی رو براشون می گیرم حتی یه نگاه هم نمی کنم .. دیروز یکی از همکارا ازم پرسید آی کیوت چنده ؟ تا حالا تست آی کیو دادی ؟ منم گفتم نه یادم نیست .. گفت یه تست بده فکر کنم آی کیوت در حد انیشتن باشه .. خنده ام گرفت .. حالا درسته که حافظه ام خوبه یا مثلا واکنشم در مواقع خاص به محرکهای محیطی بد نیست ولی دیگه نه در حد انیشتن .. الان که داشتم یه سری مطلب می خوندم برخوردم به یه سایت که میشد به صورت آنلاین تست آی کیو انجام داد ، خلاصه تست رو انجام دادم آی کیوم شد 225 .. هیچی دیگه خواستم فقط در جریان باشید که با همچین ادم باهوشی طرف بودید و نمی دونستید .. اهوممم  :))))  .. این تست رو از اینجا انجام بدبد ..

آی کیو بعضی از افراد مشهور :

ترنس تائو، آی کیو 230 : یکی از باهوش ترین انسان های روی زمین، در حال حاضر، ترنس تائو است که نمره ضریب هوشی 230 را در اختیار دارد.

مارلین ساوان، آی کیو 228 : یک روزنامه نگار، نویسنده و نمایشنامه نویس مشهور که در کتاب رکوردها، به عنوان زنی که دارای بالاترین آی کیو با امتیاز 228، ثبت شده است

کریستوفر هیراتا، آی کیو 225 : این فیزیک دان ژاپنی- آمریکایی، با ضریب هوشی 225 در سن 13 سالگی در المپیاد بین المللی فیزیک برنده مدال طلا شد. او در سن 12 سالگی اولین واحد های دانشگاهی خود را در دروس فیزیک و حساب دیفرانسیل چند متغیره را شروع کرد.

کیم آن یانگ، آی کیو 210 : کیم زمانی که تنها سه سال داشت، می توانست به زبان های ژاپنی، کره ای، آلمانی و انگلیسی صحبت کند در واقع او از 6 ماهگی قادر به صحبت کردن نیز بود. 

دکتر اوانجلیس کاتسیولیس، آی کیو 198 : این روانشناس یونانی در سال 1967 متولد شد و موفق به کسب سه مدرک دانشگاهی از قبیل فلسفه، فناوری تحقیق پزشکی و داروشناسی روانی نیز شده است.

ریک راسنر، آی کیو 192 : این نویسنده تلوزیون آمریکا و فرد رسانه ای در تعداد زیادی آزمون هوش حضور یافته است و امتیازات بالایی را کسب کرده است. 

گری کاسپاروف، آی کیو 190 : این استاد بزرگ شطرنج و قهرمان سابق شطرنچ، به عنوان بزرگترین شطرنج باز تاریخ شناخته می شود.

جیمز وود، آی کیو 180 : گفته می شود که وود در بخش کلامی آزمون SAT نمره کامل 800 و در بخش ریاضی نمره 779 را کسب کرده است. او یک دانشجوی بورسیه کامل در موسسه فناوری ماساچوست بود اما در سال 1969 برای بازیگر شدن از موسسه خارج شد.

استفن هاوکینگ، آی کیو 170 : استفن هاوکینگ بعد از انیشتین به عنوان معروف ترین مغز به حساب می آید، او یک فیزیک دان و کیهان شناس است.

گالیلئو گالیله ، آی کیو 185 :  کشفیاتش از طریق تلسکوپ علم نجوم را متحول ساخت.

 

آهنگ پیشنهادی : آهنگ زیبای دریاچه نمک از سیامک عباسی :)